O firmie


TARTAK WYDMINY został założony w obecnej lokalizacji na początku 1914 roku.

Wybuch I Wojny Światowej, która na przełomie sierpnia i września 1914 przetoczyła się przez Jeziora Mazurskie, spowodowała zniszczenia Wydmin (Widminnen) w 75%. Stworzyło to możliwości rozwoju Tartaku zapewniając popyt na materiały budowlane i rozwój zakładu. Po wojnie produkcja była kontynuowana i w większości wysyłana na tereny Rzeszy Niemieckiej za pośrednictwem składu kolejowego w Giżycku (Lötzen).

Po II Wojnie Światowej TARTAK WYDMINY stał się zakładem państwowym najpierw jako Zakład Przemysłu Drzewnego w Wydminach, a później jako Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Wydminach. W tej formie przetrwał do roku 2004, kiedy została ogłoszona jego upadłość, w konsekwencji której nowym właścicielem stała się firma GINES SYSTEM.

Centralne położenie TARTAKU WYDMINY pomiędzy trzema puszczami: Borecką, Piską i Romnicką zapewnia dostęp do najwyższej jakości surowca i spełnia surowe normy nawet najbardziej wymagających odbiorców. Obecnie specjalizujemy się w produkcji elementów konstrukcyjnych, tarcicy budowlanej, i obiektów architektury ogrodowej. Posiadane moce produkcyjne pozwalają nam na współpracę zarówno z odbiorcami hurtowymi, oczekującymi cotygodniowych transportów tarcicy, jak i Klientami, których potrzeby są bardziej zindywidualizowane. W naszej ofercie znajduje się tarcica surowa, jak i wysoko przetworzona.

W naszych działaniach kierujemy się zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Aktywnie uczestniczymy w wielu projektach ekonomii społecznej realizowanymi przez Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku, Centrum Integracji Społecznej w Giżycku, Ośrodki Pomocy Społecznej na terenie powiatu giżyckiego. Wspieramy spółdzielnie socjalne m.in. PSSS „Lepiej” z Miłek.